Ludzie

ZARZĄD KRAJOWY

 


PRZEWODNICZĄCY

Igor Sulwiński

Zajmuję się tematyką inwestycji samorządowych, z wykształcenia jest administratywistą, ale z pasji zajmuje się organizacją podróży po Świecie. Swoją działalność społeczną rozpoczął w 2015 roku, zaraz po dojściu do władzy przez PiS. Od lat zaangażowany w działania na rzecz grup społecznych zagrożonych wykluczeniem, w przeszłości organizował Marsz Równości, Strajki Kobiet i Protesty w obronie polskiej demokracji.

 

Region: Wielkopolska


WICEPRZEWODNICZĄCA

Natalia Łotocka

Wiceprzewodnicząca Stowarzyszenia Młodzi Demokraci. Członkini Stowarzyszenia od 11 lat. Sekretarz Powiatu m.p. Gorzów Wielkopolski w PO RP. Studentka na kierunku psychologii w biznesie, działaczka społeczna na terenie woj. Lubuskiego, hobbistycznie zajmuje się tańcem z ogniem, grafiką oraz tematyka związaną z ekologią

 

Region: Lubuskie


WICEPRZEWODNICZĄCY

Przemysław Wajman

aktywista, społecznik, wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Młodzi Demokraci. Organizator protestów, strajków i manifestacji, współtwórca projektów Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego oraz akcji społecznych. Współzałożyciel Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Prawa Dziecka” mającej na celu zmianę przepisów w przedmiocie niealimentacji oraz alienacji rodzicielskiej.

Region: Dolny Śląsk


 

SEKRETARZ GENERALNA

Wiktoria Krezymon

Z wykształcenia prawniczka. Pracuje w Europejskim Centrum Solidarności, gdzie koordynuje projekt edukacyjny dla młodzieży z województwa pomorskiego. Współtworzy także projekt “Unia znowu w modzie” ze Stowarzyszeniem Razem w Europie. W życiu prywatnym troszczy się o losy czworonogów, a także lubi podróżować.

 

Region: Pomorskie


SKRABNICZKA

Julia Szulc

na co dzień prawniczka. W Stowarzyszeniu pełni funkcję Skarbniczki Krajowej oraz koordynuje prace Sekretariatu ds. międzynarodowych.

 

Region: Mazowieckie


 

CZŁONKINI ZARZĄDU

Natalia Małż

Studentka pedagogiki, przewodnicząca Regionu Śląskiego Stowarzyszenia Młodzi Demokraci

 

Region: Śląskie


CZŁONEK ZARZĄDU

Damian Chmielewski

Gdynianin od urodzenia, Młody Demokrata od 2015 roku. Wieloletni przewodniczący gdyńskiego Koła, następnie przewodniczący Regionu Pomorskiego oraz członek Krajowej Komisji Rewizyjno-Dyscyplinarnej. Samorządowiec – od 2019 roku radny gdyńskiej dzielnicy Pogórze. Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego Pracownik działu prawnego w sektorze prywatnym. Pasjonat polskiego kina, w przeszłości aktor teatru młodzieżowego.

 

Region: Pomorskie


 

CZŁONEK ZARZĄDU

 

Jakub Księżak

Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie kształci się na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie zdobywa umiejętności z zakresu mediacji i negocjacji. Specjalizuje się w prawie imigracyjnym, pomagając cudzoziemcom w rozmaitych sprawach. Od 2021 roku związany ze Stowarzyszeniem Młodzi Demokraci. Brał udział w pracach konwentu krajowego, sekretariatu międzynarodowego, a obecnie pełni funkcję członka zarządu w zarządzie krajowym.

 

Region: Mazowieckie